Skip to main content

Правила поведінки здобувача освіти

Правила поведінки здобувачів освіти

Закладу загальної середньої освіти І-ІІ ступенів №9 м.Ковеля

Правила поведінки учнів під час освітнього процесу затверджені педагогічною радою від 31.08.2021 року №1

І. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

Правила поведінки учнів базуються на законах України, підзаконних актах Міністерства освіти та науки України та органів місцевого самоврядування, Статуті закладу.

  1. Учні приходять до закладу на навчання без запізнень, охайні, в одязі, що відповідає діловому стилю.
  2. Учні заходять до класних кімнат з дозволу вчителя та готують все необхідне до уроку.
  3. На територію та в приміщення закладу не можна приносити будь-які предмети, що можуть використовуватись як зброя, вибухові, вогненебезпечні, газонебезпечні речовини, спиртні напої, тютюнові вироби, одурманюючі, наркотичні, токсичні речовини.
  4. Учням забороняється вживання непристойних виразів і жестів.
  5. Учням не можна без дозволу педагогів або медичної сестри (за узгодженням з батьками) виходити із закладу під час освітнього процесу.
  6. У разі пропуску навчальних занять до трьох днів учень зобов’язаний пред’явити класному керівнику довідку або пояснювальну записку від батьків (осіб, які їх заміняють) про причину відсутності на заняттях. У разі пропуску більше трьох днів учень зобов’язаний пред’явити довідку з медичної установи або інший офіційний документ.
  7. Учень закладу повинен проявляти пошану до старших, піклуватися про молодших. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші – молодшим, хлопчики – дівчаткам.
  8. Учні бережуть майно закладу, відповідально ставляться як до свого, так і до чужого майна, дотримуються чистоти й порядку на території закладу.
  9. Учням забороняється привласнювати чужі речі. У разі спричинення збитку чужому майну батьки учнів, які заподіяли збиток несуть матеріальну відповідальність.
  10. Учні, які знайшли втрачені чи забуті речі, повинні здати їх черговому персоналу, або черговому вчителю чи класному керівнику або черговому адміністратору закладу.
  11. Кожен учень закладу повинен бути толерантним в стосунках з оточуючими, не повинен допускати приниження, образ над іншими людьми або тваринами.
  12. Під час освітнього процесу учні можуть перебувати в навчальних приміщеннях та в місцях загального користування (їдальня, бібліотека, туалетні кімнати, медпункт). Перебування в інших приміщеннях без дозволу працівників заборонено.

ІІ. ПОВЕДІНКА НА УРОКАХ

  1. Учні входять до класу за дзвінком. Запізнюватися на уроки без поважних причин заборонено.
  2. Коли вчитель заходить до кабінету, учні встають, вітаючи його. Так само учні вітають будь-якого дорослого, який увійшов до класу під час занять, окрім уроків інформатики, коли учні працюють за комп’ютером, та уроків праці, коли учні працюють з інструментами.
  3. Під час уроку не можна ходити по класу без дозволу вчителя, голосно розмовляти, кричати, відволікатися самому й відволікати інших від занять розмовами, іграми й іншими справами, що не стосуються уроку.
  4. Використовувати мобільні телефони та інші електронні пристрої учням можна лише з навчальною метою з дозволу вчителя.
  5. Заняття в закладі відбуваються за кабінетною системою. За кожним учнем у кожному кабінеті закріплено окреме місце. Кожен учень відповідає за дотримання санітарного стану та за збереження майна на своєму робочому місці.
  6. Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен попросити дозволу у вчителя.
  7. На уроці учень зобов’язаний виконувати всі завдання вчителя.
  8. Якщо учень хоче поставити питання вчителеві або відповісти на питання вчителя, він піднімає руку.
  9. На уроки фізичної культури учні приходять у спортивній формі та спортивному взутті. Без дозволу вчителя в спортивний зал учням входити забороняється. Учні, звільнені від занять фізкультурою, обов’язково присутні в залі під час уроку. Якщо урок фізкультури відбувається на спортивному майданчику, учні виходять з приміщення закладу в супроводі вчителя.
  10. Після уроку учні залишають клас з дозволу вчителя.
  11. Учень має право в коректній формі відстоювати свої погляди й переконання при обговоренні різних суперечливих і неоднозначних питань, які стосуються теми уроку.
  12. Учні зобов’язані знати правила техніки безпеки й дотримуватися їх під час освітнього процесу.

ІІІ. ПОВЕДІНКА УЧНІВ ДО ПОЧАТКУ, ПІСЛЯ УРОКІВ ІНА ПЕРЕРВАХ

  1. Під час перерви учень зобов’язаний:

– підтримувати чистоту й порядок на своєму робочому місці;

– вийти з класу, якщо попросить вчитель;

– дослухатися до рекомендацій чергових вчителів;

– при зустрічі з вчителями, батьками, дорослими відвідувачами закладу вітатися;

  1. Під час перерв учням без дозволу дорослих забороняється залишати територію закладу з метою безпеки та уникнення випадків травматизму.
  2. Під час перерв кожен учень зобов’язаний дотримуватись безпечної поведінки.
  3. Категорично забороняється самовільно відчиняти вікна, сидіти на підвіконнях.
  4. На перервах учні зобов’язані звернутися до класного керівника, чергового вчителя або адміністрації гімназії за допомогою, якщо проти них здійснюються протиправні дії, або вони стали свідками протиправних дій, що вчиняються проти інших осіб (булінг).

ІV. ПОВЕДІНКА УЧНІВ У ЇДАЛЬНІ

Харчування учнів у їдальні відбувається за затвердженим графіком.

  1. Під час харчування в їдальні учням належить дотримуватися правил етикету та безпечної поведінки, дослухатись до рекомендацій чергового вчителя.
  2. Учні приходять в їдальню після закінчення уроку, дотримуються черги при отриманні їжі.
  3. Розмовляти під час прийому їжі слід неголосно, щоб не турбувати тих, хто їсть поряд.
  4. Учні самі прибирають посуд зі столу після вживання їжі.
  5. Учні дбайливо ставляться до майна шкільної їдальні.
  6. Учням забороняється заходити в їдальню у верхньому одязі.
  7. Учням забороняється виносити з їдальні гарячі напої.
  8. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
  9. Під час проведення масових заходів в спортивному залі, на спортивних майданчиках , подвір’ї закладу учні зобов’язані дотримуватись вимог інструкцій з БЖД: «Інструкція з безпеки життєдіяльності учнів під час спортивно-масових заходів на базі навчального закладу та інших закладів освіти (кроси, змагання, тощо)», «Інструкція з безпеки життєдіяльності учнів у приміщенні та на території навчального закладу під час освітнього процесу».
  10. За порушення цих Правил та Статуту закладу учні притягуються до відповідальності. За неодноразові порушення цих правил поведінка учнів може бути розглянута на засіданні ради профілактики закладу або засіданні педагогічної ради.
  11. До роботи з учнями, які допускають порушення Правил та Статуту закладу , можуть залучатись: працівники ювенальної превенції та інших правоохоронних органів.

Ці Правила розповсюджуються на всіх учнів закладу і є обов’язковими для виконання на всій території навчального закладу, а також під час усіх заходів, що проводяться в закладі.

«Жодне право не реалізується без виконання обов’язку».